Kentsel dönüşüm, Esenler Tuna Mahallesi’nden başlıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çıkardığı Kentsel Dönüşüm Yasası’nın ilk kazması 15 gün içinde İstanbul Esenler’de Tuna Mahallesi’nde vurulacak. 28’er katlı 2 kulede toplam 800 konut yapılacak

 

Bakanlar Kurulu kararının beklendiği kentsel dönüşümde detaylar belli olmaya başladı. Özel sektör işbirliği ile yapılacak dönüşümde ilk kazma İstanbul Esenler Belediyesi sınırlan içinde 25 bin metrekare alanı kapsayan Tuna mahallesinde gerçekleşecek. 
 
KRİTERLER 
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Bakanlar Kurulu’nun İstanbul’da özellikle Esenler Belediyesi’ni hedef belirlemesinin çok önemli birkaç başlayacak. Üstelik kimse yerinden ayrılmadan ve sıkıntı çekmeden yeni evlerine kavuşacak. Bu dönüşümlerle hem belediye hem de vatandaş dönüşümün kendisine ve bölgesine kattığı artıları gördü. Esenler Belediyesi sakinleri şu anda dönüşümü en çok bilen ve isteyen ilçe olarak dikkat çekiyor. 
 
İMZALAR ATILDI 
 
Yasa kapsamında gerçekleştirilecek dönüşüm için yaklaşık 352 hane sahibi ile birebir anlaşma sağlandı. Esenler Tuna Mahallesi’nde dönüşüm ilk etapta 25 bin metrekarelik alanda gerçekleşecek. Esenler Belediyesi’nin önderliğinde çevre halkı ile anlaşma sağlayan inşaat firması bölgeye sosyal donatılan da içinde olan 28’er katlı 2 kule inşa edecek. Projenin ilk üç katında ticari üniteler ve sosyal alanlar bulunacak. Projede kat bahçelerinin yanı sıra geniş teraslı dairelere de yer verilecek. Toplam 800 konutun yapılacağı dönüşümde 1+1,2+1 ve 3+1 evlerin yanı sıra sınırlı sayıda 4+1 tipinde evlerde olacak. 
 
Bugün

emlak.kanald.com.tr – TumHaberler

950 Toplam Görüntüleme 4 Bugünkü Görüntüleme

Benzer Konular

Etiketler : , , , , ,

Geri İzleme

  1. Tuna Ofis, Alldesign 2013′e yeni ürünü Dama Puf ile katıldı! | Emlak Expres - 28 Şubat 2013

    […] Kentsel dönüşüm, Esenler Tuna Mahallesi’nden başlıyor! […]

Bir Yorum Yazın