Akasya Alışveriş Merkezi Ne Zaman Açılacak

Akasya Alışveriş Merkezi Ne Zaman Açılacak

86 bin 500 metrekare kiralanabilir alana sahip olan Akasya AVM’nin inşaat çalışmaları devam ediyor.

Türkiye tam bir alışveriş merkezi cenneti oldu. Halen ülkemizde 200’ü aşkın AVM hizmet veriyor. Proje ve inşaat halinde olanlarla birlikte yakında bu sayı 300’e ulaşacak görünüyor.

İnşaat halinde olan ve yakında devreye girecek projelerden biri de İstanbul Acıbadem’de yükseliyor.
Ülker, Sinpaş ve Akkök gruplarının birlikte geliştirdiği bu karma projedeki Akasya AVM’nin kiralanabilir alanı 86 bin 500 metrekareyi buluyor. Söz konusu AVM’nin mimari projesi, İstinye Park AVM de de imzası olan Ömerler Mimarlık ile Development Design Group’a ait.
Gelecek yılın ekim ayında açılacağını öğrendiğimiz Akasya AVM’ye yerli ve yabancı markalardan yoğun ilgi olduğunu uzun süredir duyuyoruz. Hatta kira sözleşmeleri iki haftaya kadar imzalanmaya başlayacakmış.
Akasya AVM’yle birlikte uluslararası bir departman store da ilk kez Türkiye’ye girecekmiş. Bu da yıllardır Türkiye’ye ‘girdi-girecek’ denilen Fransız Lafayette’den başkası değilmiş. Harvey Nichols, Guess, Mothercare, Laura Ashley gibi onlarca markayı Türkiye’ye getiren Demsa Group, bu yılın ilk yarısında Lafayette’i Türkiye’ye kendilerinin getireceğini açıklamıştı.
Demsa Group’un patronu Demet Çetindoğan Sabancı, birçok markanın aksine Lafayette’i Anadolu Yakası’nda Türk tüketicisiyle tanıştırma stratejisini benimsemiş. Bunun için en uygun proje de Akasya AVM olarak belirlenmiş.

Kaynak: Para dergisi

www.emlakyorumu.com

2715 Toplam Görüntüleme 2 Bugünkü Görüntüleme

Benzer Konular

Etiketler : , , , , ,

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Yorum Yazın